Ciało i Umysł – Wszystko, co robisz – robisz dla siebie!

Pomyśl przez chwilę co sprawia, że jesteś tak naprawdę szczęśliwa? Pamiętaj, że wszystko, co robisz – dbanie o siebie, zdrowy tryb życia – robisz dla siebie! Czas, który teraz poświęcasz dla siebie jest „inwestycją” w Twoją przyszłość! Musisz dbać zarówno o ciało jak i o umysł, bo jedno bez drugiego nie istnieje. Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, dlaczego bogaci ludzie nie zawsze są szczęśliwi, choć wydaje nam się, że mają wszystko?

Właśnie to jest sedno sprawy!

Możesz mieć wszystko, co można kupić, lecz jeśli Twój umysł ciągle błądzi i podaje Ci za dużo myśli to zawsze będziesz czuć, pustkę i niedosyt.

“Inwestowanie w siebie to najlepsza rzecz, którą możesz zrobić. Rób wszystko to, co poprawia twoje talenty; to jest coś czego nikt nie może ani opodatkować, ani Tobie odebrać.”

Warren Buffett

Kilka wskazówek ode mnie:

  • Ćwicz zarówno ciało jak i umysł – Medytuj
  • Stawiaj SWOJE potrzeby ZAWSZE na 1 miejscu
  • Próbuj zrozumieć drugiego człowieka (co przyczyniło go do tego jak się zachował)
  • Zacznij robić rzeczy, które lubisz robić
  • Wysypiaj się
  • Bądź dla siebie cierpliwa i wyrozumiała

Myślisz, że dbanie o siebie jest egoistyczne?

NIE JEST!

Jesteś dla siebie najważniejszą osobą w życiu, i znasz siebie bardziej niż ktokolwiek! Próbując być kimś innym, stawiając kogoś ponad siebie przestajesz dbać o siebie, akceptować siebie i stajesz się zamknięta w sobie. Jeśli będziesz bała się, że ktoś nazwie Cię egoistą nie pomożesz ani sobie, ani nikomu innemu.

…jeśli nie poświęcasz czasu na rodzenie się, czas zajmuje Ci umieranie…

Steve Jobs

Jeśli chcesz uszczęśliwić innych najpierw zadbaj o swoje szczęści! Tylko szczęśliwi potrafią uszczęśliwiać, a bogaci się wzbogacać! Pamiętaj, to co dajesz światu świat oddaje Tobie. Prosty przykład: Jeśli pomożesz komuś bezinteresownie, ktoś pomoże kiedyś Tobie w potrzebie. A jeśli dasz światu swój smutek i rezygnacje dostaniesz kopniaka od życia.

Życie masz tylko jedno, więc przeżyj je jak najlepiej 🙂

Bądź wyjątkowa, a wszystko Cię będzie wspierać 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x