Produktywny dzień -5 rzeczy, które Ci w tym pomogą!

Doba trwa u wszystkich tyle samo tylko każdy wykorzystuje te godziny inaczej. Zastanawiasz się, dlaczego czas tak szybko Ci ucieka, a Ty nie zrobiłaś wszystkiego, co miałaś w planach? Znaczy to, że musisz zacząć lepiej i konsekwentniej zarządzać swoim czasem. Możesz leżeć dłużej wygodnie w łóżku, a potem w biegu ogarniać się do pracy czy szkoły lub czas przeznaczony na leżenie wykorzystać na pomyślenie co zrobić, aby Twój dzień stał się bardziej produktywny. Zacznij się cieszyć życiem i korzystać z niego na maksa!

Tylko pamiętaj: Nic na siłę! Możesz kontynuować swoje zasady/ czynności w ciągu dnia lub spróbować czegoś nowego i sprawdzić, czy jest faktycznie lepiej. Każda z nas jest inna i nie we wszystko musi się wpasować 🙂

Oto 5 sposobów na to, aby Twój dzień stał się bardziej produktywny.

1. Po prostu zacznij planować.

Produktywny dzień

Najtrudniejsze są początki. Jeśli zaczniesz robić zaplanowane rzeczy wpadniesz w rytm, dzięki któremu zobaczysz pierwsze efekty i będziesz chcieć ich więcej!

2. Określ kiedy w ciągu dnia jesteś najbardziej produktywna

Produktywny dzień

Każda z nas ma taką porę, w której mózg pracuje lepiej i wydajniej. Dla niektórych może być to poranek – mózg jest wtedy „świeży” i nieskalany informacjami, które codziennie nas bombardują… Dla innych może to być popołudnie lub wieczór. Metodą prób i błędów określ sobie, w której części dnia jesteś produktywna i wtedy rób cięższe i ważniejsze zadania.

3. Wstań wcześniej niż zwykle

Produktywny dzień

Wiadomo im dłużej śpimy, tym mniej czasu mamy. W ankiecie przeprowadzonej wśród znajomych na pytanie ” Jakie masz wymówki, aby przełożyć trening?” dużo osób mówi o braku czasu.

Zadałyście sobie kiedyś pytanie czemu tego czasu jest tak mało? Czemu ciągle go braknie?
Zamiast o 9 czy 10 rano wstań o 7. Masz dodatkowe 2-3 godziny w ciągu dnia. Jeśli masz problem z wczesnym wstawaniem ustal sobie chellange. Wstawaj przez miesiąc 2 godziny czy godzinę szybciej niż zwykle.
Ten czas możesz poświęcić na rzeczy, na które Ci go braknie. Zobaczysz efekty i przekonasz się, że wczesne wstawanie jest super!
Nie masz czasu na trening?
Wykorzystaj zapasowy czas na niego! Nawet 20-30 minut dziennie treningu przyniesie efekty!

4. Stwórz sobie listę zadań domowych

Jeśli masz problem ze sprzątaniem swojego mieszkania, bo ciągle brakuje Ci czasu stwórz sobie listę sprzątania. Kiedy podzielisz swoje obowiązki na parę dni, w Twoim życiu wystąpi regularność i systematyczność, zyskasz więcej czasu w ciągu dnia oraz w Twoim mieszkaniu zapanuje porządek! Dodatkowo nie będzie Cię już przerażał stos niezłożonych ubrań czy brudnych naczyń sprzed kilku dni. Pamiętaj, żeby nie zrazić się na początku, bo coś poszło nie tak jak chciałaś. Musisz dostosować swój plan jak najbardziej pod siebie oraz tak, żeby miało to ręce i nogi. Spróbuj zrobić sobie taką listę!

Dla przykładu wrzucam listę sprzątania przygotowaną przeze mnie 🙂

Dzięki temu nauczysz się, że nie musisz robić wszystkiego na raz tylko systematycznie a porządek będzie zachowany!

Zrób swój „Plan sprzątania” na każdy dzień tygodnia lub pobierz darmowy szablon do uzupełnienia u mnie.

5. Planuj posiłki

Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu. Zaplanujesz sobie zakupy — Pojedziesz na większe zakupy raz w tygodniu, a potem chodzisz dokupić ewentualnie owoce/warzywa i dzięki temu nie biegasz codziennie po pracy na zakupy do domu, bo już tam są! Wiadomo… Bieganie ma swoje zalety, ale w tym wypadku, zamiast biec po zakupy do marketu, możesz pobiec w przyjemniejsze miejsce 😉

Zaczniesz odżywiać się lepiej i skończy się podjadanie czegoś na szybko powodu ‘nie wiem co ugotować’, ponieważ będziesz miała gotowy plan!

Zrób sobie listę posiłków na każdy dzień tygodnia oraz listę zakupów. Możesz także pobrać u mnie szablon listy posiłków oraz listy zakupów z podziałem na produkty spożywcze.

„Wydajność nigdy nie jest przypadkiem. Zawsze jest wynikiem zaangażowania w doskonałość, inteligentnego planowania i skoncentrowanego wysiłku.”

Paul J. Meyer

Podsumowując

Planowanie to świetna sprawa. Wiadomo, że może nie udać Ci się zrobić wszystkich zaplanowanych rzeczy, ale zrobisz te, które muszą być zrobione. Dzięki planowaniu swojego czasu Twój dzień stanie się bardziej produktywny! Nie zniechęcaj się od razu! To tylko strasznie brzmi, ale w rzeczywistości nie jest takie trudne i nie wymaga to ogromu wyrzeczeń! Tak jak mówiłam wcześniej — jeśli zrobisz same priorytetowe sprawy, a kilka rzeczy z listy nie zostanie odhaczone to TWÓJ ŚWIAT SIĘ NIE ZAWALI! Ważne, aby poruszać się do przodu 🙂

Pamiętaj!

Twoje nastawienie o poranku decyduje o nastawieniu na resztę dnia! Wstań z dobrym nastawieniem i uśmiechem na ustach, ustal swoje priorytety i co najważniejsze stawiaj siebie na pierwszym miejscu!

Przekonaj się sama o tym, że zaplanowany dzień stanie się dniem bardziej produktywnym.

Wybierz jak na razie jedną rzecz, którą zaczniesz stosować po przeczytaniu tego artykułu. Kiedy wejdzie Ci ona w nawyk zastosuj kolejną rzecz. Nie zapomnij o odpoczynku i nagradzaniu siebie!

W moim poprzednim wpisie na temat złodziei czasu dowiesz się co pochłania większość Twojego czasu i jak stawić temu czoła.

Czy wpis był dla Ciebie przydatny? Daj znać w komentarzu 😉

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia
Sylwia
8 miesięcy temu

Czasami myślę , że zaplanowałam tyle, że nie dam rady tego ogarnąć 😅

Ciężko sobie wyobrazić , że dodatkowo trzeba jeszcze PRACOWAĆ. 🤯

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x